Umělecká residence Tantelab

01.05.2022

Termín / 1.-6. 5. 2022 / Geopark Ralsko

Venue: Penzion Podvrší, Osečná

Soubor TANTEHORSE ve spolupráci s projektem Odolná společnost pro 21. století, řešeným Akademií věd ČR, otevřel druhou výzkumně performativní laboratoř TANTELAB.

Kombinace výzkumu, tvorby a divadelní praxe je určena pro mladé začínající umělce, převážně z řad současného tance, experimentálního divadla a performance art.

Hlavním tématem je psychická, společenská a environmentální odolnost, odolnost člověka vůči krizovým situacím , manipulacím a zastrašování, stejně jako schopnost adaptace, transformace krizové situace a péče o svět, v němž chceme žít. 

Vybraní performeři a výtvarníci se potkají během roku v několika blocích, zaměřených na jednotlivá podtémata, které vždy povede jeden odborník a jeden umělec. V průběhu roku se též uskuteční imerzivní performativní projekt, site-specific performance a závěrečné zkoušení finálního tvaru představení.

Účastníci absolvují workshop vztahující se k tématu odolnosti a psychického zdraví, vyjedou na residence do biodiverzní oblasti Ralska, absolvují taneční tréninky a tvorbu v žánru současného tance a naučí se využívat prostředky k vlastní autorské tvorbě (workshopy dramaturgie, filosofie, dokumentárního divadla, práce s režisérem, tvorba performance).